Szansa na rozwój dla śląskich przedsiębiorców

Jak właściwie przygotować biznesplan i jak skutecznie pozyskać zewnętrznego inwestora dla własnej firmy? Na te i wiele innych pytań spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy warsztatów Akademii Łowców Biznesu.

Warsztaty są częścią projektu „Łowcy Biznesu” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w rozwoju ich działalności biznesowej. Uczestnictwo w projekcie obejmuje szereg działań m.in. pomoc w poszukiwaniu inwestora poprzez współpracę z funduszami czy doradztwo w zakresie funkcjonowania rynków kapitałowych i promocję innowacyjnych spółek uczestniczących w programie. Warsztaty przygotowano z myślą o innowacyjnych przedsiębiorcach, którzy są zainteresowani dalszym rozwojem swojej firmy, a także osobach posiadających interesujący pomysł na biznes i szukających zewnętrznego finansowania.

Spotkania odbędą się 9 i 10 marca br. w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach. Pierwszy dzień warsztatów będzie poświęcony właściwemu przygotowaniu do pozyskania inwestora. Prelegenci wskażą uczestnikom, jak właściwie wybrać źródło kapitału, jak przygotować skuteczny biznesplan i jak wycenić własną firmę. Drugi dzień adresowany jest do spółek, które rozważają debiut na rynku NewConnect. Uczestnikom zaprezentowany zostanie proces emisji akcji i ich wprowadzenia do obrotu.

Przedsięwzięcie jest realizowane pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego, Adama Matusiewicza oraz Prezydenta Miasta Katowice, Piotra Uszoka.
16 lutego 2011